Baňkování

14.02.2020

Baňkování, neboli vakuoterapie, sahá až 5000 let hluboko do historie, kdy bylo hojně využívané v Mezopotámii, Egyptě i Jižní Americe. Dnes je tato metoda pro své účinky rozšířená po celém světě a my jsme rádi, že Vám ji můžeme nabídnout.

Jak baňkování probíhá?

Při nasazení baňky je využíván podtlak, který "vcucne" část kůže a podkoží do baňky. Během několika minut se rozšiřují kapilárky a oblast se intenzivně prokrvuje, posiluje se pružnost kůže, jako vedlejší účinek mohou vznikat modřinky. Regenerace těchto míst přináší další pozitivní účinky. Procedura je bezbolestná a vnímána spíše jako příjemná, jen na některých místech může být kůže citlivější. Dle citlivosti se však nastaví intenzita podtlaku a masáž se přizpůsobuje pocitům klienta.
V praxi se můžete setkat se dvěma typy ošetření. Při baňkové masáži masér baňkami jezdí po vybrané oblasti (záda, nohy, ruce apod.), baňky na každém místě působí jen chvilinku a nevzniká tolik modřin. Masáž skvěle uvolňuje blokády a zpružňuje kůži, účinky sahají až do podkoží. Při sázení baňek se vysází větší množství baňek na vybranou oblast a nechávají se působit 5 - 15 minut. Zde jsou účinky intenzivnější a sahají až na úroveň fascií a svalů. Vzniká však také více modřin, takže zvláště začátečníci mohou po masáži vypadat jak berušky :)

K čemu jsou baňky dobré?

Tato procedura skvěle uvolňuje svaly a fascie a spouští proces detoxikace. Baňkování se používá jako protibolestivá léčba při revmatismu, bolestech kloubů, zad, hlavy, ale i při astmatu a cévních chorobách. Baňky působí také na akupresurní body a reflexně tak ovlivňují i zdraví orgánů.
Mezi kontraindikace patří trombózy, křečové žíly, gangrény, otevřené rány nebo hnisavé infekce a větší množství vystouplých znamének (dají se "objet", problém může být pokud je jich hodně a není kudy kličkovat)

Projetí zad baňkami může být skvělým bonusem po klasické masáži, výborné je také jako samostatná procedura. Po baňkování je důležité udržovat po zbytek dne klidový režim a zůstat v teple, především s ohledem na detoxikační účinky. 

Srdečně Vás zveme na tuto tajemnou proceduru :)