WORKSHOP uháčkuj si sám: bambusové odličovací tampónky

Srdečně Vás zveme na workshop Uháčkuj si sama/sám, kde se zaměříme na odličovací tampony ze směsové příze Perla od české firmy VlnaHep, která má poměr 60% bambus a 40% bavlna.

Bambus je považován za nejrychleji rostoucí rostlinu na Zemi (některé druhy vyrostou až o jeden či dva metry za jeden den). Bambus navíc tvoří natolik komplexní kořenový systém, že není nutné jej po sklizni znovu vysazovat. Rostliny znovu obrazí z kořenů. Bambus je proto skvělý z hlediska udržitelnosti rozvoje. A jelikož je přirozeně antibakteriální, nepoužívají se při jeho pěstování žádné pesticidy. To je velký rozdíl oproti např. konvenčnímu pěstování bavlny. Shrnuto: Bambus je v podstatě plevelná rostlina, nevyžaduje hnojení ani pesticidy a navíc se sám obnovuje.
Když už se musíme malovat, udělejme společně něco málo pro přírodu: Vlastnoručně vyrobené odličovací tamponky můžete po použití hodit do pračky s ručníky a vyprat, poté znovu použít. Navíc při jejch výrobě uděláte něco pro své zdraví - je věděcky prokázáno, že ruční práce mají výborný vliv na naši psychiku!
Akce je vhodná nejen pro pokročilé, ale také pro úplné začátečníky, kteří ještě nedrželi nikdy háček v ruce - celým procesem výroby vás krok po kroku provedu.

A pokud budete po háčkování potřebovat odpočinek a klid, můžete si rovnou rezervovat vynikající masáž přímo v masérně.

Lektor: Kristýna Sznapková
Termín: 12.06.2019 od 16:30 do 18:30
Místo: Masérna Sitora, Bohumínská 63, Slezská Ostrava
Cena za materiál na 2ks tamponů: 5,- kč
Pokud můžete, doneste si svůj háček č. 3.0 (háčky bude možno koupit i u mě na akci - pokud předem dáte vědět, cena do 30,- korun).
Vstupné dobrovolné
Kapacita omezena na 6 účastníků.